Samodzielny Księgowy

Dla naszego Klienta renomowanego biura rachunkowego w Katowicach poszukujemy osoby na stanowisko: Samodzielny Księgowy/Samodzielna Księgowa.

Zakres zadań obejmuje: kompleksowe prowadzenie i kontrolę ksiąg rachunkowych obsługiwanych firm, sporządzanie bilansów oraz sprawozdań. Samodzielny księgowy będzie również odpowiedzialny za sporządzanie deklaracji podatkowych (VAT, CIT), analizę i uzgadnianie kont księgowych i rozrachunkowych oraz współpracę z zewnętrznymi instytucjami, audytorami i z biegłym rewidentem. Rola ta wiąże się także z nadzorem nad obiegiem dokumentów księgowych oraz wsparciem pozostałych członków zespołu.

Wymogiem kluczowym na tym stanowisku jest posiadanie wyższego wykształcenia (preferowane kierunki: finanse, rachunkowość) oraz min. 5-letnie doświadczenie w obszarze finansów i księgowości na podobnym stanowisku. Bardzo ważne jest również posiadanie licencji do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych lub ukończony III stopień certyfikacji w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Mile widziane jest doświadczenie w biurach rachunkowych. W tej roli idealnie sprawdzą się osoby o dużej wiedzy merytorycznej z obszaru podatków, rachunkowości, posiadające doświadczenie w pracy w systemach księgowo-finansowych (preferowana znajomość Rewizor GT, Subiekt GT).

Nasz Klient oferuje stabilną pracę w strukturach międzynarodowej korporacji, wysoką kulturę pracy, przyjazną atmosferę oraz bogaty pakiet benefitów, a także możliwości rozwoju.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie CV w języku polskim. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.